Dobre zarobki czy dobra zabawa? Sprawdź, gdzie pracować!

Gdzie zarobisz najwięcej? Gdzie zapłacą Ci za 2 godziny lenistwa? Gdzie spotkasz radosnych kompanów? Już najwyższy czas pomyśleć, gdzie się wybrać w wakacje, żeby dobrze zarobić i przy tym miło spędzić czas.

Hiszpania

Hiszpania kusi ciepłym klimatem, wybornym młodym winem i porywającym flamenco. Jak się tam pracuje? Tak jak u nas, czas pracy na pełnym etacie wynosi 8 godzin, ale nie w ciągu – w Hiszpanii mamy cudowną przerwę na sjestę! W zależności od miejsca pracy może to być jedna godzina lub nawet dwie.
Płace nie są złe, a powinno być tylko lepiej, ponieważ Hiszpania w końcu wychodzi z kryzysu. PKB zaczął rosnąć! A jeśli chcesz wrócić z gotówką do Polski – oszczędzaj kupując w tzw. chińskich sklepach. W każdym mieście jest ich pełno i wszystko w nich kupisz – od jedzenia poprze kolorowe rajstopy, aż do namiotu na weekendowy wypad za miasto.

Włochy

Śródziemnomorski klimatradośni ludziesłońce – raj na ziemi. Pracę jednak nie łatwo znaleźć. Najłatwiej jest w małych firmach i rodzinnych przedsiębiorstwach, jednak trzeba znać język. Na tle innych miast europejskich płace też nie powalają na kolana. Plusem jest jednak niski koszt zakwaterowania – oczywiście pomijając wielkie, modne miasta.
Co ważne, w wakacje nietrudno o pracę w branży turystycznie i gastronomicznej. I uwaga – nie mamy tutaj określonej jednolitej płacy minimalnej – każdy region ustala sobie własną płacę.

Niemcy

Ogromny plus – obecna minimalna płaca dla wszystkich pracowników, zarówno dla rodowitych Niemców, jak i obcokrajowców to minimum 8,5 euro za godzinę, czyli obecnie ponad 35 złotych! Gwarantuje to nam wysoki standard życia, ponieważ ceny żywności i ubrań w porównaniu z cenami w Polsce wyglądają o wiele lepiej (Oczywiście przeliczając już je na tę samą walutę). Chcesz dobrze zarobić – szukaj pracy w Niemczech!

Przysłowiowy niemiecki porządek i systematyczność serwuje nam czyste ulice, uporządkowaną przestrzeń publiczną i niesamowicie sprawne prace remontowe. W Niemczech nie musicie męczyć się z półrocznym remontem torów tramwajowych pod oknami twojego mieszkania – Niemcom zajmuje to kilka dni, ewentualnie kilkanaście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *